Alba Optics

Ideą firmy Alba Optics jest przywołanie z przeszłości wzorów znanych z modeli okularów stawnowiących ikony designu. Zaadaoptowanie ich z pomocą najnowszej technologii. Zlokalizowanie produkcji we Włoszech było od samego początku priorytetem i fundamentem zasad biznesowych firmy. Wynikło to z dumy z dziedzictwa oraz istotnego wpływu jakie ten kraj wywarł na branżę rowerową i optyczną. 

Alba Optics wspiera sportowców na całym świecie, wszystkich chcących podnieść swój poziom sportowy i realizujących swoje marzenia. Razem z nimi dzieli pasję do kolarstwa, aktywności na wolnym powietrzu i do natury. W związku z tym firma skupia się na tworzeniu produktów spełniających nie tylko wysokie standardy estetyczne, ale również użytkowe. Wyznawanie tych wartości  znajduje swój wyraz w projektach, kampaniach oraz kolaboracjach.

Twórcy firmy wierzą, że nastał czas na nowy rodzaj okularów, który wyraża jakość, osiągi ale również jakość życia. Celem nie jest bycie pierwszym na finishu, ale zdobywanie dowolnych celów w każdych warunkach.